sobota, 19 maja 2012

Jak zrobić gofry - przepis :)

Witajcie! Dzisiejszy post będzie typowo z serii od kuchni. Chciałabym się z Wami podzielić tym jak zrobić domowe gofry. <3 Zapraszam do tworzenia razem ze mną Wszystkich tych, którzy mają w domu gofrownicę, gdyż odgrywa ona tutaj kluczową rolę. :)
  

2 JAJKA
 2 SZKLANKI MĄKI PSZENNEJ
 1/2 SZKLANKI OLEJU, ROZPUSZCZONEJ MARGARYNY LUB MASŁA
 1 i 3/4 SZKLANKI MLEKA
 4 ŁYŻKI CUKRU
 3 ŁYŻECZKI PROSZKU DO PIECZENIA
 1/4 ŁYŻECZKI SOLI


Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać, ja używam do tego celu zwykłego miksera. Na rozgrzaną płytę gofrownicy wlewamy jedną porcję ciasta, następnie zamykamy górną pokrywę. Pieczemy gofry około 5-7 minut. W trakcie pieczenia warto jest w połowie czasu uchylić górną pokrywę gofrownicy w celu wyeliminowania nadmiernej ilości wydobywającej się pary. :)

Tak prezentują się upieczone gofry... :)

A tak ozdobione bitą śmietaną, czekoladą i owocami... Mniamiii. :)


Najlepsze w tej całej zabawie z goframi jest to, że sami możemy komponować smaki i dodatki. :) Osobiście po zjedzeniu takiego gofra czuję, że mam dosyć słodkości na tydzień, są bardzo sycące. ^^ Ale raz na jakiś czas myślę, że każdy może sobie pozwolić bo czym było by życie bez takich małych codziennych przyjemności? :)

Lubicie pałaszować gofry? Robiliście je kiedyś w domu? Jakie są Wasze ulubione smaki? :) Dziękuję za odwiedziny mojego bloga. Pozdrawiam Wszystkich i życzę pięknego weekendu - xoxo Monika :)