piątek, 4 maja 2012

Soczewki kontaktowe ColourVUE big eyes


Witajcie! :) Niecałe trzy miesiące temu zakupiłam soczewki kontaktowe ColourVUE z serii big eyes. Są to soczewki kwartalne, powiększające oczy oraz zmieniające lub podbijające naturalny kolor oka. Kupiłam je na pewnej stronie internetowej (już nie pamiętam gdzie to było, ale są bardzo dobrze dostępne!), razem z przesyłką zapłaciłam około 55 zł. Nigdy nie byłam gadżeciarą, do zakupu soczewek nakłoniło mnie to iż w ostatnim czasie zainteresowałam się nieco kulturą azjatycką oraz podejściem Azjatek do urody i piękna. Soczewki tego typu odgrywają dużą rolę i są bardzo popularne w Azji, chyba nikt nie zaprzeczy, że dodają wiele uroku i wdzięku. :) Dlatego postanowiłam spróbować i ja!

Gdyby ktoś się pytał - o soczewki dbam tym oto płynem, zakupiony w aptece, dobrze pełni swą rolę, a cena to 14,50 zł. :)

Do płynu było dołączone pudełeczko, w którym przechowuję soczewki. Bardzo ważne jest, aby nie pomylić soczewek i nie założyć lewej na prawe oko itd.

Z serii big eyes do wyboru mamy 7 różnych kolorów- mój kolor to pretty hazel. :)

Soczewki można dobrać do swojej indywidualnej wady wzroku, ale dostępne są również te z mocą 0.00 .

Średnica soczewki jest większa od naszej naturalnej tęczówki, wynosi 14 mm. Na rynku dostępne są soczewki o jeszcze większej średnicy.


Ja soczewki traktuję jako ciekawostkę. :) Nie noszę ich codziennie, jeżeli zakładam to na max 3-4 h ponieważ dłuższe noszenie nie jest dla mnie komfortowe ani nawet wskazane (mój okulista powiedział, że kolorowe soczewki nie przepuszczają odpowiedniej dawki tlenu, dlatego ich dłuższe noszenie może podrażnić oczy). Moje oczy na początku traktowały soczewki jako ciało obce i nie tak łatwo było im je zaakceptować. Jednak z czasem przyzwyczaiły się do nich i na dzień dzisiejszy czuję się z nimi całkiem wygodnie. Soczewki dają dosyć naturalny efekt, jednak osoby, które Was znają na pewno zorientowałyby się, że Wasze oczy są jakieś niecodzienne. :) Jest to fajna sprawa, gdy szybko chcemy zmienić coś w swoim wyglądzie, wybieramy się na jakąś imprezę lub nawet na codzień. :)

 :)Co o tym sądzicie? Może nosicie soczewki na codzień, spróbowałyście kiedyś nosić, a może dopiero macie zamiar spróbować? :) Koniecznie dajcie znać! Post jest długi, ale mam nadzieję, że choć trochę Was zaciekawił. :) Miło, że mnie odwiedziliście. Pozdrawiam serdecznie! xoxo Monika <3