niedziela, 8 stycznia 2012

The wonderful wizard of Oz - Czarnoksiężnik z krainy Oz

Ostatnio będąc w empiku zatrzymałam się przy dziale literatura obca. Mój wzrok przyciągnęła mała książeczka, dosyć cienka i myślę, że wszystkim dobrze znana powieść L. Franka Bauma Czarnoksiężnik z krainy Oz.Po krótkim namyśle, wzięłam ją ze sobą. :) Książka jest napisana oczywiście w języku angielskim i jest to świetna sprawa jeżeli chodzi o doszlifowanie moich umiejętności językowych. Jak wiadomo jest ona zaliczana do klasyki światowej literatury dla dzieci. Ja mimo swoich 20 lat uwielbiam ją, ale to było do przewidzenia, gdyż dawno temu oglądałam film i także byłam nim oczarowana. Bardzo cenię książki, które potrafią dostarczyć mi małe oderwanie od rzeczywistości, to że czytam ją w oryginale jest kolejnym plusem. Wiem już teraz, że na pewno będę do niej wracać nie raz. :)


Postanowiłam sobie, że zadbam o swój angielski i będę czytać jeszcze więcej książek w tym języku, sprawia mi to bardzo dużą przyjemność. Dobrym sposobem jest również oglądanie filmów bez doublingu, ewentualnie tylko z napisami. Bardzo polecam tę formę spędzania czasu, wszystkim którzy chcieliby podreperować język obcy lub uwielbiają go tak samo jak ja. :)

A czy wy macie na codzień styczność z językiem obcym? Czytacie książki, oglądacie filmy w języku angielskim lub jakimkolwiek innym, ale nie ojczystym? Serdecznie zapraszam do komentowania i obserwowania mojego bloga. :) xoxo Monika